Rýchle fakty o Osadníkoch z Katanu

Stolné hry sú ideálne pre rodiny a priateľov. Jednou zo stolových hier, ktoré zaujali záujem mnohých nadšencov, nie je ani jedna iná ako Osadníci z Katanu

V tejto konkrétnej stolnej hre hráči súťažia o vybudovanie najväčšieho a najlepšieho sídla krajiny s využitím kombinácie šťastia a stratégie. Vzhľadom na nasmerovanú hru a modulárnu dosku sa môže celá hra zakaždým ukázať inak, čo ju robí ešte viac príťažlivou a lákavou na hranie. 

Začíname

Vytvorenie hry môže potrvať nejaký čas, kým ho nepridete na to. Doska je vyrobená zo šesťhranných kusov, ktoré sú navzájom spojené podobne ako skladačka. Napriek tomu, že majú navrhnuté nastavenie, môžete s nimi hrať pomocou preferovanej konfigurácie, čo znamená, že hra sa môže pri každom hraní odlišovať.

Existuje množstvo pravidiel a spočiatku sa môžu zdať ohromujúce. Avšak, akonáhle ste hrali Osadníci z Katanu niekoľkokrát, zistíte, že je hrateľnosť pomerne jednoduchá. V súprave je obsiahnutý veľký almanach, ktorý jasne opisuje všetky zložitosti.

Hranie hry

Hra je kombináciou riadenia zdrojov a stratégie. Budete potrebovať vhodné materiály na stavbu ciest a domov a získavanie víťazných bodov. Šťastie hodenia kocky dielom poháňa zdroje a určuje počet ciest a osád, ktoré si môžete vybudovať a ktoré potom hromadia viac zdrojov. Potom ich môžete použiť na zakúpenie špeciálnych kariet alebo iných materiálov na rozvoj vašho osídlenia.     

Hra je omnoho viac vzrušujúca s tou možnosťou vymeniť sa s ostatnými hráčmi, ponúknuť niektoré výmeny kariet, a vyjednávať o veciach, ktoré potrebujete pre hru čiže pracovať pre váš prospech. Je to skvelé riešenie, ak vám chýbajú správne zdroje, ktoré budete potrebovať na to, čo chcete robiť. 

Určite budete milovať malé drevené kusy v hre Osadníci z Katanu. Ide o tri typy: mestá, sídla a cesty. O výsledku hry rozhodujú víťazné body, ktoré by mal každý hráč sledovať. Môžete si ich zarobiť tým, že máte najväčšiu armádu, najdlhšiu cestu, alebo väčšinu miest vo vlastnej osade, alebo si môžete kúpiť aj vývojové karty. Keďže existuje mnoho spôsobov, ako získať víťazné body, každý hráč musí urobiť veľa taktických rozhodnutí v priebehu hry. 

Aky vek a ako dlho

Môže to trvať niekoľko dobrých hodín,ak sa všetci hráči rozhodnú a odmietnu obchodovať voľne. Keďže hra je v mnohých ohľadoch dosť zložitá, odporúčanie pre vek je 8 rokov a viac. Mladší hráči potom môžu použiť inú hru, nazvanú Deti Katanu.

Keď nabudúce budete chcieť mať krásny a zábavný čas so svojou rodinou a priateľmi, Osadníci z Katanu je dokonalá hra, ktorá zaručene prinesie veľké úsmevy na tvár každého hráča.

Podobné příspěvky: