Sprievodca pre perfektný nákup nového stolného počítača

Ak hľadáte nový stolný počítač, existujú rôzne faktory, ktoré vás povedú k nákupu toho najlepšieho pre vaše potreby.  Či kupujete stolný počítač po prvýkrát, alebo chcete aktualizovať svoj starý počítač, nižšie sú veci, ktoré musíte mať na pamäti:

RAM alebo pamäť 

Stolový počítač už mnoho rokov má štandardizovanú pamäť DDR3, že väčšina ľudí nemyslela na pamäť nad rámec nákladov. DDR4 dnes prechádza na trh, čo znamená, že spotrebitelia by mali vedieť aký  systém poskytuje. Pokiaľ ide o množstvo, je skvelé mať aspoň 8 gigabajtov pamäte, avšak 16 gb poskytuje oveľa lepší dlhodobý výkon. Všimnite si, že rýchlosť pamäte môže ovplyvniť výkon. Čím rýchlejšia je pamäť, tým lepší je výkon. 

Procesory 

Voľby pre procesory sú dnes náročnejšie ako predtým. Je však  ešte stále voľbou medzi procesormi Intel a AMD. Intel je oveľa lepší, pokiaľ ide o výkon a AMD je skvelý pre rozpočty a efektívnosť. Rozdiel nastáva v počte jadier v procesore, ako aj v relatívnej rýchlosti. Každá spoločnosť teraz disponuje systémom hodnotenia výkonnosti, ktorý sa nedá tak ľahko porovnať. 

Optické mechaniky 

Stolové počítače sú vybavené napaľovačkou diskov DVD, ale v súčasnosti nie sú potrebné, najmä s existenciou počítača s malým formátom. Rýchlosť sa mierne líši, ale musí byť aspoň šestnásťkrát vyššia ako rýchlosť nahrávania, pokiaľ sa nejedná o mini alebo malý počítač, ktorý používa prenosný počítač triedy laptop a musí poskytovať 8-násobnú rýchlosť.

Pevné disky 

Ukladanie pre väčšinu počítačov závisí od obvyklého pevného disku, ale niekoľko desktopov má teraz pevné polovodičové ovládače pre ukladanie do pamäte. Pevné disky sa zmenšujú na rýchlosť a veľkosť. Čím väčšia a rýchlejšia je jednotka, tým vyššia je kapacita a výkon. V desktopoch je dobré mať aspoň jeden terabajt alebo aj viac úložného priestoru. 

Grafické karty 

Zdá sa, že technológia grafických kariet sa mení každých 6 mesiacov. Ak nerobíte 3D grafiku, integrovaná grafika môže byť v poriadku. Vyhradená grafická karta by mala význam, ak budete používať stolný počítač na hranie hier. Niektoré z vecí, ktoré musíte vziať do úvahy, sú výkon, výstupné konektory, množstvo pamäte karty a podporovaná verzia Direct X. 

Monitory 

Ak uvažujete so stolným počítačom typu všetko-v-jednom, to zvyčajne obsahuje vstavaný monitor, ale stále musíte zvážiť vlastnosti obrazovky. Každý monitor používaný v týchto dňoch je na LCD technológii a jediným skutočným problémom je viac o nákladoch a veľkosti monitora. Niektoré problémy zahŕňajú farbu, ktorá môže byť dôležitým faktorom pre tých, ktorí chcú používať stolné počítače pre grafické projekty. 

Externé konektory 

Veľa periférií a nahradou na počítač sa pripájajú cez externé rozhrania namiesto interných kariet. Skontrolujte, aký druh externých portov a počet týchto portov je k dispozícii v stolnom počítači. Je ideálne mať počítač s minimálne 6 portami USB. 

Podobné příspěvky: