Je MSM prírodná superpotravina?

Potravinové doplnky sú v dnešnej dobe populárne, pretože ľudia si viac uvedomujú zdravie ako kedykoľvek predtým. MSM sa často označuje ako jeden zo skrytých klenotov zdravotníckeho priemyslu. Ak ste ešte stále nepočuli o tomto úžasnom prírodnom super jedle, je načase zistiť, ako by to mohol byť kľúč k posunutiu vášho zdravia na úplne novú úroveň.

Rýchla definícia

MSM je skratka pre metylsulfonylmetán. Aj keď je jeho názov trochu dlhý, nemusíte sa obávať, pretože ide vlastne iba o špeciálnu súčasť jedla. Pravda je, že je to iba konkrétna súčasť vášho denného jedla, ktorá sa počas procesu vyparovania pri varení zvykne stratiť. Akonáhle to vezmete ako doplnok výživy, v podstate iba vrátite telu to, čo sa stratilo pri umývaní, pare alebo varení alebo pri rôznych iných procesoch.

Prášok MSM
MSM je prírodný zdroj organickej síry a nazýva sa minerál krásy

Výhody metylsulfonylmetánu

Ďalej uvádzame niektoré tvrdenia ľudí, ktorí už majú skúsenosti s používaním metylsulfonylmetánu ako doplnku svojej stravy. Tieto tvrdenia sú tiež založené na štúdiách týkajúcich sa výhod, ktoré táto prírodná superpotravina môže priebežne ponúknuť:

  • Silnejší a rýchlejší rast vlasov
  • Hladšia a jemnejšia pokožka
  • Znižuje účinky alkoholu
  • Znižuje bolestivosť po namáhavom tréningu
  • Znižuje bolesť kĺbov
  • Keloidné jazvy zmäknú a zmiznú
  • Pacienti trpiaci emfyzémom získavajú späť svoje pľúcne kapacity 
  • Príznaky sennej nádchy ustupujú 

Čo robí tento doplnok efektívnym?

Aby ste pochopili, prečo tento doplnok funguje, je najskôr dôležité, aby ste sa oboznámili s tým, ako funguje ľudské telo. Každú sekundu každej minúty každého jedného dňa bunky vo vašom tele odumierajú a sú nahradené úplne novými bunkami. Proces výmeny buniek vyžaduje dve primárne veci, a to vitamín C a MSM. Ak vášmu telu chýba vitamín C, vytvárajú sa nové bunky so stenami tenšími ako obvykle. Extrémnym príkladom toho, čo môže dlhodobá absencia vitamínu C spôsobiť vášmu telu, je skorbut. Bunky praskajú, pretože bunkové steny sú príliš tenké.

Video: MSM (metylsulfonylmetán), organická síra

Ak vášmu telu chýba metylsulfonylmetán, aj keď je v ňom veľké množstvo vitamínu C, bunkové steny, aj keď sú silné a pekné, môžu byť nepreniknuteľné a tvrdé. Výsledkom môžu byť vrásky a linky, keloidné jazvy, kožovitá pokožka, kôrnatenie ciev a kŕčové žily.

Metylsulfonylmetán je zložka, ktorá umožňuje, aby boli bunkové steny elastické, mäkké a schopné nechať vstupovať výživu a unikať odpadom. Aby bunky zostali zdravé, musia mať schopnosť uskutočňovať obojstrannú výmenu cez bunkovú stenu. Po vylúčení toxínov a vyrovnaní bunkového tlaku s okolitým prostredím bolestivosť a bolesť zmiznú. To je dôvod, prečo väčšina ľudí tvrdí, že po tréningu pociťujú menšiu bolesť, ak je ich strava doplnená metylsulfonylmetánom.

Je toho potrebné povedať ešte veľa, ale zahrnutím MSM do svojej každodennej stravy môžete všetky tieto výhody vyskúšať na vlastnej koži a budete vedieť, prečo je to v každom zmysle skutočná prírodná superpotravina.

Podobné příspěvky: