Rastúca popularita online psychoterapie

Ľudia vždy milujú výber možnosti. Možnosť voľby vám dáva pocit kontroly. Pokiaľ ide o problémy duševného zdravia, pacienti by nemali byť prilepení iba k jednému terapeutovi jednoducho preto, že ostatní neakceptujú jeho poistenie alebo preto, že v tejto oblasti nie sú iní licencovaní poradcovia. Táto vrodená láska k výberu možnosti je pravdepodobne dôvodom, prečo sa dnes viac ľudí obracia na online psychoterapiu ako na dobrú alternatívu.  

Zistilo sa, že online psychoterapia má mnoho výhod, napríklad:

Anonymita 

Napriek tomu, že stigma, ktorá sa predtým spájala s problémami duševného zdravia, ako je PTSD a depresia, sa teraz vymazala, niektoré podmienky stále spôsobujú že pacienti váhajú skôr ako čo vyhľadajú pomoc. Nie veľa ľudí bude chcieť, aby sa ich sexuálne zneužívanie alebo história závislosti na drogách vystavili verejnosti, a uistenie sa o profesionálnej dôvernosti terapeuta sa môže v takýchto prípadoch zdať úplne teoretické.

Keď navštívite terapeuta v lekárskej budove alebo kancelárii, je zrejmé, že dôvodom, prečo ste na tom mieste, je starostlivosť o duševné zdravie. To znamená, že toto nie je nikdy dobrý spôsob, ak chcete svoj problém skryť. Aj keď už nemusí byť potrebné skrývať sa  že vám je potrebné poradiť sa s terapeutom,v skutočnosti sa niektorí ľudia predsa necítia dobre keď informujú ostatných o takejto veci.

Pri online psychoterapii však nie je potrebné zdieľať žiadne osobné informácie okrem fakturačných informácií. Tým je odborná pomoc priamo k dispozícii tým, ktorí by inak riešili svoje problémy sami. 

Náklady 

Terapeuti, ktorí pracujú v kancelárii, pravdepodobne uvidia 8 až 10 pacientov denne. Na druhej strane, poradca, ktorý ponúka online psychoterapiu, môže komunikovať s niekoľkými pacientmi súčasne. 

Terapeut, ktorý pracuje mimo kancelárie, musí platiť nájomné, poistenie, služby a personál, ktorý im pomáha pri plánovaní schôdzky a podobne. Keďže text, chat alebo e-mail nemusia nevyhnutne reagovať v reálnom čase, terapeuti online môžu mať čas na to, aby si prečítali svoje poznámky a minulé rozhovory skôr, ako zložia odpoveď. 

K plytvaniu produktivity nedochádza z dôvodu zrušenia schôdzky alebo z dôvodu návštevy pacienta, ktorý ešte nie je pripravený otvorene diskutovať o svojich problémoch. Experti, ktorí ponúkajú online terapiu, si navyše nemusia prenajímať komerčný priestor. Na druhej strane poradcovia na čiastočný úväzok alebo tí, ktorí chcú pracovať na čiastočný úväzok, môžu naďalej praktizovať. Všetky tieto faktory sa spájajú a znižujú náklady na online terapiu. 

Podobné příspěvky: