Skontrolujte názov domény aby ste zvýšili SEO

Máte dve možnosti, keď skontrolujete názov domény, aby ste zvýšili svoje úsilie v SEO. Najprv sa môžete rozhodnúť pre svoje doménové meno a použiť ho ako názov vašej organizácie. Alebo sa môžete dohodnúť na mene vašej organizácie a použiť ho ako svoje doménové meno. Väčšina starých organizácií uprednostňuje zaradenie svojej značky do adresy URL.

Na druhej strane, spúšťacie organizácie si najprv vyberajú svoju adresu URL pred názvom svojej organizácie. Je to kvôli absencii dokonalej adresy URL.

Adresa URL vašej webovej stránky slúži ako vaša totožnosť online, ktorá je viditeľná pre všetkých používateľov internetu. Toto má vplyv na názov vašej organizácie, SEO stránky a budúce snahy vášho podniku. Pri kontrole názvu domény ktorú budete používať, musíte zvážiť všetky tieto faktory.

Usporiadajte si doménové meno bohaté na kľúčové slovo

URL bohaté na kľúčové slová je bonus pre webové stránky. To môže pomôcť zlepšiť hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania . Ak požadovaná adresa URL nie je k dispozícii, môžete k svojmu kľúčovému slovu pridať iba príponu alebo predponu. Kľúčové slovo obsahujúce kombináciu kľúčových slov môže pomôcť prilákať viac návštevnosti vašej webovej stránky.

Prejdite na názov domény najvyššej úrovne

Pri kontrole názvu domény sa uistite, že ste ho založili na geografickej polohe svojich cieľových zákazníkov. Ak vaše stránky vyhovujú zákazníkom na medzinárodnej úrovni, domény dot-com vám vyhovujú najlepšie. V prípade, že doména dot-com už nie je k dispozícii, môžete si vybrať medzi dot-org alebo dot-net. Ak sa vaša firma nachádza v Spojenom kráľovstve, doména najvyššej úrovne musí byť dot-co-dot-uk. Neziskové organizácie by si mali vybrať dot-org ako doménu najvyššej úrovne.

Kúpiť nové alebo staršie doménové meno

Opäť platí, že budete musieť preskúmať a skontrolovať názov domény, pred ako sa rozhodnete vykonať nákup. Je potrebné sa rozhodnúť pre adresu URL, ktorá sa týka vášho konkrétneho výklenku. Tu je niekoľko tipov na nákup novej adresy URL:

  • Meno musí byť ľahko zapamätateľné a čitateľné.
  • Adresy URL nie sú drahé. Môžete dokonca zaregistrovať niekoľko adries URL bohatých na     kľúčové slová a potom ich presmerovať do hlavnej domény. Výsledkom je, že väčšia návštevnosť bude smerovaná na vašu hlavnú webovú stránku.
  • Dbajte na to, aby ste neporušovali značku iných organizácií.
  • Pre organizácie, ktoré sa nachádzajú v určitom regióne, si kúpte adresu URL, ktorá je špecifická pre tú geografickú oblasť. Môže pomôcť zachytiť cieľový trh.

Keď príde o staršie doménové mena, uistite sa, že ste si skontrolovali jeho pozadia,pred ako sa ho rozhodnete kúpiť. Pre staršie domény môže dať SEO na vaše stránky dobrý nárast. Pre lepšie výsledky si zapamätajte tieto tipy:

  • Skontrolujte vek domény. To vám dá dobrú predstavu o veku domény. Google dáva väčšiu dôležitosť starším doménam na stránkach s výsledkami. Môžete zlepšiť svoje šance na hodnotenie na základe veku domény.
  • Poznačte si hodnosť stránky vo veku domény. Čím vyššia je hodnosť stránky, tým dôležitejšia je doména.

Podobné příspěvky: