Top znáky zlyhávajúcej auto batérie

Známky zlyhávajúcej autobatérie sa môžu už skôr spozorovať ako dôjde k ich smrti, alebo skôr, ako sa zastaví, a nepracuje správne. Aj keď sa to nestáva po celý čas a hoci vinníkom by mohol byť váš alternátor alebo iné dôležité súčiastky do auta, sledovanie  batérie a zabezpečenie toho, aby ste pravidelne kontrolovali akékoľvek známky problémov, je dôležitým opatrením pre údržbu vozidla. 

Sledovanie nasledujúcich znakov môže dokonca pomôcť predĺžiť životnosť batérie vášho vozidla a vyhnúť sa uviaznutiu na opustenej ceste uprostred ničoho. 

Staroba a pomalšia kľuka motora 

Spýtajte sa akéhokoľvek experta a určite vám povie, že najčastejšie príznaky zlyhávajúcej autobatérie zahŕňajú pomalú kľuku motora, starobu a malý rezervný výkon. Existujú prípady, keď dva znaky idú spolu, aj keď to nie je pravidlo po celú dobu. 

Predtým, ako niečo iné skontrolujete, musíte skontrolovať štítok. Horná časť krytu batérie je vybavená štítkom s výrezmi pre rok a mesiac zakúpenia batérie. Ak bola batéria vyrobená pred viac ako 4 rokmi, je najvyšší čas, aby ste zvážili získanie náhrady, aj keď sa zdá, že momentálne beží v poriadku. 

Medzitým, ak batéria spôsobí, že sa vozidlo rozbeháva omnoho dlhšie ako predtým, a ak si všimnete dlhý zvuk vírenia pred naštartovaním motora, v podstate signalizuje pomalú kľuku motora, čo je znakom toho, že batéria je v zlom stave napriek tomu že je relatívne nová. 

Máte prázdnu batériu? 

Existujú iné príznaky zlyhania autobatérie, ktoré sa objavujú skôr, ako sa batéria úplne zastaví? Nanešťastie to tak nie je. Existujú prípady, keď batéria môže zomrieť presne tak, ako by to vôbec nebolo zjavné, a ani nabíjačka ani prepojka nepomôžu. 

Ak jedna bunka na batérii zomrie, často kvôli továrni, znamená to koniec batérie. Ak si všimnete, že nie je žiadne napätie, ani jeden zo zvyčajných štartovacích techník, a nabíjací systém vozidla je stále v dobrom stave, existuje šanca, že životnosť batérie sa skončila. 

Ďalšie príznaky zlyhávajúcej autobatérie 

Korózia na starom akumulátore, ako aj na jeho svorkách je zvyčajne známkou toho, že batéria už nie je v dobrom stave. Batéria môže tiež zlyhať pri naštartovaní motora, ak teplota klesne alebo sa nemusí spustiť úplne bez ohľadu na podmienky. Keď sa to stane, štart skok je často užitočnou dočasnou opravou, ale stále musíte zvážiť náhradu skôr alebo neskôr.  Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z uvedených príznakov zlej autobatérie, alebo ak máte starú batériu, ktorá robí kľuku motora pomerne pomaly, uistite sa, že ste urobili niekoľko bezpečnostných opatrení.

Nenechajte si ujsť tuidi článok podlahové koberce vozidla.

Fotoaparát do automobilu. Kamera do auta, čiže dashcam, umožňuje nahrávať dianie pred, aj za vozidlom. Čítaj viac …

Podobné příspěvky: