Prečo by ste mali používať SSL certifikát pre vaše webové stránky?

Prečo by ste mali používať SSL certifikát pre vaše webové stránky?

„S“ v HTTPS znamená, že máte certifikát SSL. SSL je skratka pre Secure Sockets Layer, čo znamená, že vaše pripojenie je bezpečné. Musíte jeden vidieť na každej webovej stránke, ktorá požaduje osobné informácie, najmä podrobnosti o platbe.  

Certifikáty SSL sú rozhodujúce. To platí najmä v prípade, ak používate svoju vlastnú stránku.  Nezáleží na tom, či máte malý blog alebo webové stránky elektronického obchodu. Vždy budete potrebovať certifikát SSL. Nižšie sú uvedené niektoré z dôvodov, prečo:     

Vaša webová stránka bude pre používateľov dôveryhodnejšia

Čitatelia dôverujú zabezpečeným webovým stránkam viac ako tým, ktoré môžu byť škodlivé pre ich vlastné zariadenia. Rovnako ako ostatní používatelia internetu, môžete skontrolovať, či je webová stránka bezpečná prostredníctvom kontroly URL, najmä stránky elektronického obchodu.  Niektorí používatelia dokonca používajú sieť VPN alebo virtuálnu súkromnú sieť, aby zabezpečili zachovanie dobrej úrovni bezpečnosti.

Ochrana proti hakerom

HTTP je v podstate textový protokol, ktorý posiela informácie medzi zariadeniami a webovými stránkami, ktoré navštevujete. HTTPs je jeho bezpečná verzia. Šifruje informácie medzi týmito dvomi, takže údaje odoslané medzi dvojicou sú skramblované, tak že údaje vykreslí ako nečitateľné pre ostatných. Toto je dôležité, ak ste zadávali citlivé údaje, ako je heslo a informácie o kreditnej karte. Chráni však aj od útoky MITM. To je ked tretia strana, ako na priklad hakeri, zachytáva prenosy medzi 2 klientmi. Bez šifrovania môžu zločinci ukázať falošnú webovú stránku. Odkazy na falošnú webovú stránku môžu do vášho počítača prevziať niečo škodlivé ako škodlivý softvér.      

Certifikát SSL nestojí veľa

Pridanie SSL certifikátov je zastrašujúca úloha. To je dôvod, prečo malé webové stránky to nerobia a prečo niektorí radi účtujú veľké poplatky za bežnú technickú požiadavku.  Ostatné webhostingi, robia na tom aby to znelo zložito a penalizuju každého, kto nemá vlastnú službu SSL. Nemusí to však stáťcelý svet. Prospektívne poplatky sú v podstate väčšie, ak máte viac certifikátov ktoré potrebujete, ale nie je nevyhnutné, aby ste tie peniaze odovzdali. Stačí sa pozrieť na iné služby, ktoré to robia bezplatne alebo lacno. Porovnajte, čo poskytujú a zvážte to najlepšie pre vašu pozíciu.    

Zvýšené hodnotenie vyhľadávačov

Veľa ľudí závisí od SEO alebo optimalizácii pre vyhľadávače na dosiahnutie vyššieho hodnotenia na Google. Avšak, hľadajte čohokoľvek a šanca je, že mnohé výsledky na prvej stránke budú mať HTTPS adresy.  Môžete sa tiež spýtať odborníkov SEO a povedia vám, aký dôležitý je certifikát SSL. Zo certifikátom SSL vám čitatelia nielen dôverujú, ale vám dôverujú aj vyhľadávače. Výsledkom je viac čitateľov a vaša webová lokalita bude obľúbenejšia, čo vám umožní umiestniť sa na najvyššom mieste v službe Google.      

Nezáleží na tom, či používate blog alebo elektronický obchod. Všetky internetové stránky potrebujú spoľahlivé bezpečnostné opatrenia. Nesmiete podceňovať dosah svojich webových stránok a svoje povinnosti ako vlastník.  Nemali by ste tiež podceňovať silu HTTPS adries a šifrovania ako celku. Je to nevyhnutnou súčasťou internetu. Ak ho nemáte, je čas, aby ste získali certifikát SSL.

Skontrolujete názov domény. Doména by mala skvele reprezentovať váš web alebo podnikanie. Čítaj viac …

Pre množstvo ľudí je dnes stolný počítač neodmysliteľnou súčasťou života.
Čítaj viac …

Podobné příspěvky:

admin