Píla je ideálna na odrezávanie, sekanie a vzpieranie stredne veľkých stromov

Motor

Model Husqvarna 445 má 45.7cc 2-taktný X-Torque motor schopný dodať 2.8 HP. Motor X-Torque bol navrhnutý tak, aby zlepšil spotrebu paliva a tiež splnil prísne environmentálne smernice pre emisie. Je spravodlivé povedať, že energia vyrobená touto pílou je viac než primeraná pre domácich a poľnohospodárskych užívateľov.

V prevádzke má píla maximálnu rýchlosť 9 000 otáčok za minútu (ot/min) a voľnobežné otáčky 2 700 ot./min. Objem palivovej nádrže je 0.95 US pint, čo predstavuje len tak málo ako 15 uncí. Spotreba paliva je 481 g/kWh. Možno sa čudujete, čo to sakra znamená. Pomocou niektorých základných matematických výpočtov môžeme vypočítať, že ak pracujete pri plnom výkone (tj 9 000 otáčok za minútu), použijete približne 0.41 galónov za hodinu. Závisí to od typu použitého paliva, ale toto číslo tam bude alebo približne tam. Ako vidíte, je to jasne rozumne lacná píla.

Na prednej strane jednotky sú niektoré vzpierajúce hroty. Tieto sú vynikajúce na tlmenie vibrácií na rukovätiach, čo zase pomáha predísť únave používateľa.

Pokiaľ ide o samotné palivo, mali by ste používať bezolovnaté palivo s minimálnou oktánovou hladinou 87, aj keď čím vyššie tým je lepšie, z hľadiska výkonu. Toto je dôležité najmä vtedy, ak používate na chvíľu pílu pri maximálnych otáčkach a pri použití oktánu vyššieho ako 90 okysličovania bude určite prínosom z dlhodobého hľadiska. Palivo by sa malo miešať v pomere 50:1 s kvalitným dvojtaktným motorovým olejom. Olej určený pre štvortaktné motory alebo vodou chladené motory NESMIE byť pridaný a spoločnosť Husqvarna odporúča, aby sa používal ich vlastný špeciálne upravený olej. Takže na každých 10 litrov bezolovnatého paliva mali by sa pridať 0,2 litre dvojtaktného oleja. Jednou z užitočných funkcií je, že na palivovej nádrži je okno, ktoré uľahčuje kontrolu hladiny paliva vo vašej píle, ktorá odstraňuje potrebu odstránenia viečka a odhodu!

Ak chcete zo svojej píly vyťažiť čo najviac, musíte zabezpečiť, aby bola vždy správne udržiavaná. Husqvarna 445 má niektoré funkcie, ktoré v tomto ohľade pomáhajú, ako napríklad systém vstrekovania vzduchu, ktorý odstraňuje väčšie prachové častice predtým, ako sa dostanú do vzduchového filtra. Tým sa obmedzí, ako často budete musieť filter vyčistiť, ale nezabudnite, že toto je úloha, ktorú budete musieť z času na čas vykonávať. Vďaka cylindrickému krytu uzáveru a menšiemu dizajnu je to veľmi jednoduché. Toto všetko je výkonný, dobre navrhnutý motor.

Reťazový olejový systém

Pokiaľ ide o mazanie reťaze, 445 má automatický systém uvoľňovania oleja. To znamená, že sa nemusíte starať o to, aby ste to robili manuálne. Bohužiaľ je to systém s pevným prietokom, takže nie je možné nastaviť prietok oleja, ktorý je obzvlášť užitočný pri prispôsobovaní sa rôznym podmienkam rezania.

Podobné příspěvky: