Starostlivosť o tetovanie

Po mesiacoch zábavnej myšlienky ako mať a dostať krásne módne tetovanie, prejšli ste nespočetnými online katalógmi aby ste našli ten správny dizajn, navštívili ste jeden tetovací salón po druhom, až kým ste nenašli ten najlepší, a konečne ste splnili  svoj sen o farbení. Vo vašej hlave však zaznie jedna otázka, čo ďalej? Ako sa o to postarám? Ako sa ubezpečím, že sa správne lieči? Ako aby to vyzeralo tak krásne, ako som predpokladál? Dobre, urobili ste správnu vec, keď ste prišli k nám o radu. Nižšie uvádzame tie najlepšie tipy, ktoré sme získali od popredných orgánov vo svete módy pre starostlivosť o tetovanie.

Postupujte podľa pokynov umelca tetovania.

Pokiaľ ide o následnú starostlivosť o tetovanie, každé štúdio má svoje vlastné odporúčania, navyše aj umelci v tom istom štúdiu budú mať rôzne prístupy k starostlivosti o tetovanie.  Bez ohľadu na rôzne názory vy by ste sa však mali riadiť názormi ktoré vám dáva váš umelec, bez ohľadu na to, čo vám väčšinou dávajú svoje odporúčania vo forme letákov, vezmite si ich domov a prečítajte si ich. 

Starostlivosti o tetovanie

Po dvoch hodinách si tetovanie veľmi jemne umyte.

Drvivá väčšina tetovacích umelcov vám odporučí, aby ste si ponechali svoje tetovacie prikrývky počas prvých 2 až 5 hodín, potom prikrývky odstrante a veľmi jemne ich umyte malým množstvom tekutého mydla. Carex by mal na to osožiť.

Naneste trochu zvlhčujúceho krému.

Po umytí a odstránení mydla by ste mali okamžite aplikovať veľmi tenkú vrstvu hydratačného krému, pokiaľ to nebude zvýraznené bude to fungovať  , ale skúste použiť to, čo odporučí váš umelec. Potom ju znova prikryte pomocou lepiacej fólie alebo gázy alebo ju nechajte exponovanú, záleží to na tom, čo vám odborník odporúča.  Vo všeobecnosti vám odporučia opakovať čistenie 2 až 5 krát denne.

Udržujte svoje tetovanie suché, čerstvé a čisté.

Udržujte tetovanie a okolie pokožky suché a čisté.  Zabráňte namočeniu do vody najmenej mesiac. Sprchy sú veľké áno, vane sú veľké nie.  Ak nosíte oblečenie, ktoré ho s najväčšou pravdepodobnosťou trie, mali by ste si tetovanie prikryť gázou a zaistiť lekárskou páskou.

Vyvarujte sa priameho slnečného žiarenia.

Pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné, nevystavujte tetovanie priamo slnečnému žiareniu. Farebné tetovanie, aj keď sa lieči, môže na slnku vyblednúť. Akonáhle sa vaše tetovanie uzdraví, uistite sa, že keď vstúpite na slnko zakryjete ho veľmi vysokou SPF.

Buďte trpezlivý.

Najlepšia rada ktorú vám tetovací umelec povie je, buďte trpezliví s liečebným časom, bude závisieť od veľkosti a dizajnu tetovania.  Zvyčajne sa pohybuje od jedného týždňa za jednoduché tetovanie až po niekoľko mesiacov, pokiaľ ide o komplexnejšie vzorce. Dôležitá vec je, že sa budete riadiť pokynmi pre starostlivosť o tetovanie od vášho interpreta k tomuto listu tak dlho, ako vám bolo povedané. 

Podobné příspěvky: